HKL

Menu

HKL Dekoracja Okien sp. z o.o powstała w 1999 roku. Od początku jej działalności, Zarząd postawił na nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania w produkowanych żaluzjach.

W związku ze stale zwiększającymi się potrzebami rynku, firma sukcesywnie wprowadzała do swojej oferty handlowej nowe modele produktów. W roku 2000 ze względu na duży popyt, Zarząd wprowadził do oferty nowoczesne rozwiązania, wynikiem czego był zakup specjalistycznych maszyn umożliwiających rozpoczęcie produkcji rolet materiałowych.

W celu wprowadzenia nowych produktów do oferty, firma zwiększyła powierzchnie zajmowanej hali i zakupiła innowacyjne maszyny. Takie działanie dało możliwość wzbogacenia oferty o nowe produkty takie jak plisy, rafrollo czyli tzw. zasłony rzymskie a następnie vertikale i panele.

 

Innowacyjne maszyny i urządzenia

Sukcesywne zwiększanie wachlarza wyrobów możliwe było dzięki zakupowi kolejnych maszyn i urządzeń, między innymi: innowacyjnych, ultradźwiękowych stołów do cięcia tkanin.

Ich zastosowanie oraz zautomatyzowanie produkcji, jak również poprawienie wydajności spowodowało, iż wprowadzone wyroby na rynek uzyskały aprobatę klientów, co znalazło odzwierciedlenie w zwiększaniu się ilości zamówień.

 

Nowoczesny sprzęt komputerowy

Chcąc sprostać celom wytyczonym w ścieżce rozwoju firmy, modernizacji i rozwojowi poddana została również infrastruktura informatyczna.

Zakupiono nowoczesny sprzęt komputerowy, specjalistyczne oprogramowanie oraz zbudowano zakładową sieć internetową.

Jesteśmy godnym zaufania dostawcą, zapewniając jeden z najbogatszych asortymentów w Europie.

Lata 2004-2005 to okres systematycznego i planowanego rozwoju firmy w oparciu o wypracowane własne środki finansowe.

Na przełomie 2005-2006 firma rozpoczęła szybki rozwój i uzyskała coraz większe uznanie klientów, co spowodowało wzrost sprzedaży na rynku europejskim dając tym samym początek następnemu okresowi rozwoju w dziejach firmy.

W latach 2006-2010 dążąc do umocnienia pozycji, spółka poprzez wprowadzenie do swojej oferty innowacyjnych rozwiązań, ugruntowała swoją pozycję w branży. Efektem wynikowym był zakup kolejnych maszyn wzbogacających stale rozwijający się park przemysłowy firmy.

Nasze najważniejsze wyróżnienia

Dzięki znakomitej prężności Prezesa Spółki i wysokiej dynamice sprzedaży, pomimo kryzysu na rynkach światowych, spółka po raz kolejny otrzymała tytuły:

Gepard Biznesu

2013, 2014, 2015, 2016

Efektywna Firma

2013, 2014, 2015, 2016

Mocna Firma Godna Zaufania

2013, 2014, 2015, 2016

Światowa Firma Worldwide Company

2016

Busola Biznesu Prezydenta Miasta Szczecin

2013

Diament Miesięcznika Forbes

2011, 2012, 2018

Program współfinanosowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013 Zapewnienie wysokiej jakości przesłon okiennych, produkowanych przez HKL Dekoracja Okien Sp. z o.o. dzięki automatyzacji procesów produkcyjnych.